• Pozoracja ran

Zestaw do pozoracji ran

Zestawy do pozoracji ran stworzone są w celach wizualizacji obrażeń mogących wystąpić w razie wypadków. Pozwalają na nauczenie kursantów rozpoznawania i opatrywania różnych rodzajów ran, używania środków ochrony osobistej w kontakcie z krwią pacjenta, jak również zabezpieczenia i stabilizacji złamań. Zestawy te ułatwiają pracę szkoleniowcą oraz wzbogacają szkolenia.

Rodzaje zestawów do pozoracji ran

  • Duży zestaw do symulacji ran umożliwia symulację wszystkich rodzajów obrażeń - zranień, krwawień, poparzeń, ale również do stanów pacjenta, np. wstrząsów. Specjalne pojemniki z tłoczkami umożliwiają symulację strumienia płynącej krwi. W skład wchodzą też m.in. sztuczna krew w proszku, gąbki do makijażu, palety farb, pleksi do symulowania kawałków szkła w ranie.
  • Średni zestaw do symulacji ran służy do wizualizacji obrażeń mogących wystąpić na ciele poszkodowanego. Pakiet umożliwia naukę rozpoznawania i udzielania pierwszej pomocy w konkretnych przypadkach uszczerbków na ciele poszkodowanego.
  • Podstawowy zestaw zawiera wiele rodzajów ran, co umożliwia na szybkie i proste przedstawienie kursantom sposobu opatrywania podstawowych urazów. Zestaw znajduje się w małej walizce.