• Antykleszcz - przyrząd do usuwania jadu i kleszczy

20.00
20.00
Czas realizacji towar dostępny po potwierdzeniu - proszę o kontakt
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty (Przelew) 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier 17
Kurier (Pobranie) 20
Dostępność Mało
Zostaw telefon

Antykleszcz to przyrząd do usuwania jadu i kleszczy. Urządzenie działa na zasadzie pompki odsysającej. Nadaje się do odessania (aspiracji) jadu owadów tj. komary, osy, pszczoły, szerszenie oraz żmiji czy skorpiona. Ponadto służy do usuwania kleszczy z ciała człowieka. Powstała w urządzeniu próżnia odsysa całego kleszcza z ciała, nie pozostawiając żadnych jego fragmentów. Dzięki gumowej uszczelce skuteczność pompki zapewniona jest przez długi czas. Przyrząd doskonale nadaje się do udzielania pierwszej pomocy. Pamiętaj, że po ukąszeniach owadów, węży i skorpionów oraz przy zakażeniach okolic ukąszeń należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Sposób użycia

Przygotuj przyrząd do użycia – wciśnij gumowy tłok do oporu. Przyłóż końcówkę do skóry w miejscu wprowadzenia jadu lub wczepienia się kleszcza. Dociśnij przyrząd do ciała i tak utrzymuj, aby wyciągając powoli tłok. Miejsce ukąszenia powinno znajdować się w centralnym położeniu końcówki. Przytrzymuj przyrząd w tej pozycji przez około 10-15 sekund, w razie potrzeby powtórz zabieg. Zdezynfekuj miejsce ukąszenia środkami odkażającymi. Końcówkę przyrządu przemyj wodą z mydłem, a później zdezynfekuj środkiem odkażającym.

Przeciwwskazania

Nie używać przyrządu na zranionej skórze, w okolicach oczu, zewnętrznych narządów płciowych. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie